O nás

/O nás
O nás

Naša firma je zástupca výrobcu na Slovensku  firiem : Pronar, Farmtrac, Samasz, Metal-Fach, Pomot, Everun.

Naša spoločnosť Zora-Mimex vznikla v roku 1991, kedy sme začali s predajom náhradných dielov. Za založením stojí pán Rezsö Zorko, otec terajšej konateľky pani Emílie Zorkovej, ktorá pôsobí vo firme od roku 1993. Náhradné diely sme dodávali najmä do Maďarska a okolitých regiónov. Dodnes máme najväčší sklad náhradných dielov na kombajny Fortschritt na Slovensku.

Naše začiatky

S predajom strojov sme začali v roku 1995. Vtedy sme získali regionálne zastúpenie pre značku John Deere. Pred dvoma rokmi bola ukončená spolupráca so slovenským dovozcom týchto strojov. Počas obdobia predaja spomínanej techniky, sme predali približne 200 samochodných strojov a množstvo závesného náradia.

Rozširovanie sortimentu

Už počas obdobia predaja strojov John Deere sme začali rozširovať sortiment ponúkanej techniky aj o poľské značky. Treba ale zvýrazniť, že ide o kvalitnú mechanizáciu, ktorú ponúkajú. Dôležité je pre zákazníkov rýchly a odborný servis k všetkým strojom.

Prvou poľskou značkou, ktorú sme začali predávať v roku 2007, boli traktory Farmtrac. Dodnes sme dodali cez 200 traktorov. O spokojnosti zákazníkov najlepšie napovedá fakt, že drvivá väčšina spomedzi tých prvých, si dnes kupuje ďalšie stroje, prípadne Farmtrac nahrádza ďalším Farmtrac-om. Traktor Farmtrac je zložený z moderných dielov, používaných aj v ostatných známych značkách. Stačí spomenúť napríklad motory Perkins, prevodovka a predná náprava Carraro , hydraulika Mita.

Podobne v roku 2007, na základe požiadavky zákazníkov, sme začali dodávať tiež transportnú techniku Pronar. Dnes sa predaj pohybuje okolo 100 kusov vlečiek ročne. Neustále rastúci dopyt po značke Pronar, je dôsledkom vynikajúceho pomeru vysokej kvality a dobrej ceny.

V priebehu roku 2007 sa objavili v ponuke taktiež lisy od výrobcu Metal-Fach. Neskôr pribudli aj rozmetadlá maštaľného hnoja, čelné traktorové nakladače a kŕmne vozy.

Sortiment sme doplnili v roku 2010 o fekálne cisterny Pomot (5-25 tis. l). Najnovším prírastkom v ponuke je krmovinárska značka SaMASZ, ktorú predávame od roku 2012.

Všetky spomínané značky poľskej techniky predávame na východe Slovenska prostredníctvom vlastných obchodných zástupcov a na Strednom a Západnom Slovensku spolupracujeme s obchodnými partnermi.

Do podnikateľského portfólia spoločnosti Zora-Mimex patrí tiež záhradné centrum zahradne.sk, ktoré sa nachádza na okraji Brzotína, hneď vedľa hlavnej medzinárodnej cesty spájajúcej Bratislavu s Košicami.

Napísali o nás